Facebook Pixel

Draháňské údolí

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 2+kk
Užitná plocha 54 m²
Zastavěná plocha 50 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Draháňské údolí Rodinný dům Draháňské údolí - Pohled z jihu Rodinný dům Draháňské údolí - Pohled ze severu Rodinný dům Draháňské údolí - Pohled z východu Rodinný dům Draháňské údolí - Pohled ze západu

Popis

Stavba, jež se nachází v srdci přírodního parku Drahaň -Troja, nemůže vypadat jinak než přírodně. Použití přírodních materiálů v takto hodnotném místě je alfou i omegou působení objektu na své okolí jako celku. Samotná chatka je jednoduchou stavbou ve složitých podmínkách severně se sklánějícího prudkého svahu. Hmota při pohledu z údolí připomíná tradiční sedlovou stavbu venkovských objektů, ovšem na straně jižní je fasáda vedena až do hřebenu střechy.

Zatímco tradiční hmota dává objektu příjemné až malebné proporce, moderní členění fasády dosažené jejím prolomením velkými okny s gradací ve střešní části velkým vikýřem, dělá ze stavby zajímavou dominantu svého okolí.

Zatímco uliční fasáda domu, která je zespodu podporována jak gabionovámi stěnami umožňujícími lepší využití jinak nepřístupných částí pozemku, tak i objektem krytého stání obsahujícím i základní zázemí spodní rovinaté části pozemku vytváří prostor exponovaný veřejnému prostranství, zadní, jižní strana je výhradně dedikována pro soukromé účely uživatelů domu a svojí návazností na nejvyšší části zahrady vytváří příjemné pobytové prostory v nejklidnější části celého pozemku.

Malý dům, avšak o to větší množství architektonických detailů a drobností, na které je nutné stále pamatovat. Slovy klasika: „Zatímco závětří mluví stejnou řečí s vikýřem, severní ochoz si dobře rozumí s jižní mostní terasou, hmota skladu je pak zajedno s hmotou chaty a všichni společně pak sedí na kameni.

Slovy architekta: „Hlavní hmota chaty stejně tak jako hmota krytého stání je pojednána vodorovným dřevěným opláštění. Výčnělky hlavních hmot jsou chráněny falcovanou plechovou krytinou. Stejným způsobem je řešena i střecha. Zábradlí teras je řešeno ocelovými rámy, které jsou vyplněny pletivem/síťovinou. Veškeré stěny jsou navrženy jako gabionové, stejně tak i oplocení směrem do ulice.

V případě opěrných stěn se předpokládá využití tížného gabionu, v případě plotu bude použit gabionový obklad podpůrné konstrukce. Barva ocelových konstrukcí bude sjednocena na grafitově šedou.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.